Спальна кімната – особливості інтер’єру

Спальна кімната – храм відпочинку, в якому людина кожен день насичується енергією. Важливо, щоб внутрішнє оформлення спальні було детально продумане та гармонійно поєднувалось між собою. Кожна деталь інтер’єру буде вагомою: колір та фактура стін, матеріал підлоги, колір та фасон шпалер, розміщення меблів та освітлення. Підійшовши до питання декору спальні відповідально Ви отримаєте затишну кімнату, яка буде приносити задоволення щодня.

Спальну кімнату можна наділити особливою атмосферою – зробити акцент на романтику, сучасний стиль, елегантність, або ретро-мотиви – Все залежить від Ваших уподобань.

Як обрати стиль спальні

Існує велика кількість різних напрямків у дизайні, але не всі вони можуть використовуватися в декоруванні спальної кімнати. Найчастіше спальні виконують у класичному, скандинавському, американському стилях, або стилі бохо.

 • Бохо – яскравий та неординарний напрямок, який поєднує в собі різні кольори та напрямки. Ідеально підходить для творчих людей, які мають потребу в самовираженні та наявності постійного джерела натхнення.
 • Скандинавський стиль – це стриманий та лаконічний стиль, в холодних та стриманих відтинках з великою кількістю світла та повітря. Велике значення наділяється натуральним матеріалам – дереву, шкірі, льняним тканинам.
 • Американський стиль – в ньому присутні світлі тони та велика кількість світла, що візуально збільшують простір. Американський стиль не терпить килимів, а ліжко повинно розміщуватись в центрі кімнати.
 • Класичний стиль – це одночасно простота та розкіш. В ньому присутні натуральні матеріали та світлі відтінки. Класичний стиль не любить нічного зайвого – лише все найнеобхідніше.

Важливий аспект оформлення спальної кімнати – правильно підібрана кольорова гамма. Для маленьких приміщень варто використовувати світлі кольори та відтінки, щоб візуально збільшити простір: рожевий і сірий, топленого молока і блакитний, білий і блідо-зелений, сріблясто-сірий і розмитий синій або винний. Якщо простору спальні досить, можна використовувати контрастні кольори (кремовий та коричневий, оранжевий та молочний, темно-зелений та пісочний), та за допомогою них знаходити свій унікальний дизайн.

З чого почати

Починати декор спальні необхідно з правильного оформлення стін та підлоги. Зазвичай стіни в спальні оформлюють за допомогою звичайних та фотошпалер, стінових панелей та краски. Сучасним рішенням є використання декоративної штукатурки, оскільки широкий асортимент фактури та кольору дозволяє підібрати ідеальний варіант в будь-який інтер’єр. В залежності від того, яка текстура необхідна, можна підібрати штукатурку на основі цементу, силікату, акрилу та силікону. Обираючи цей матеріал для декорування стін важливо враховувати не тільки колір та фактуру, але й розмір зерна – чим більша кімната, тим більшим повинен бути наповнювач.

Типи декоративної штукатурки:

 • Марморіно – створює візуальний ефект дорогої кам’яної поверхні, з матовим або глянсовим покриттям. Підходить для дизайну у стилі «Лофт» та для надання додаткової вишуканості приміщенню.
 • Сахара – має дві бази: золото та срібло. Можна використовувати в сучасному декорі спальні.
 • Папірус – використовують для імітації тканинної форми та ефекту пом’ятої шкіри. Цей вид декоративної штукатурки досить рельєфний, та виглядає затишно.
 • Пікадо – декоративна штукатурка на основі акрилу. Дозволяє створити різноманітні фактури, та досить проста у догляді.
 • Оточенто – штукатурка, яка створює ефект мерехтіння, дуже схожий на оксамит. Підходить для класичного та сучасного стилю декорування спальної кімнати.

Стіни можна декорувати фресками, трафаретними малюнками, декоративним камінням чи деревом – все обмежується лише фантазією власника кімнати.

Наступна важлива деталь оформлення кімнати – підлога. Підбираючи покриття підлоги господарі повинні враховувати не тільки загальну естетичність матеріалу, але й його екологічність, зручність використання та легкість у догляді. Найпопулярніші варіанти оздоблення підлоги:

 • Ковролін;
 • Масивна дошка;
 • Паркет;
 • Коркова підлога;
 • Ламінат;
 • Лінолеум;
 • Вінілова плитка.

Декорування кімнати

Перш за все необхідно окремо виділити такий елемент декору, як штори. Вони не тільки захищають будинок від проникнення надмірної кількості сонячного світла, але й наділяють кімнату особливим настроєм та характером. Досить часто саме на шторах дизайнери люблять робити «кольоровий акцент», оформлюючи спальню в пастельних тонах. Правильно підібрані штори освіжають інтер’єр, візуально витягують приміщення та роблять його більш насиченим повітрям та простором. Обирають штори на етапі фінального оздоблення кімнати, щоб правильно підібрати колір, фактуру та форму текстильного виробу.

Обираючи штори варто звернути увагу на натуральність матеріалу, оскільки від цього буде залежати кількість повітря, що буде надходити через вікна. Також особливий акцент варто зробити на щільності матеріалу, особливо для квартир на перших поверхах та у приватних будинках, щоб штори могли захищати кімнату та її мешканців від небажаної уваги знадвору.

До окремих елементів декору відносяться картини, фотографії, домашній текстиль, дзеркала, вази та статуетки. Головне, підбираючи елементи декору в спальню кімнату, не піддатися усім своїм бажанням, і не купити велику кількість елементів, які не зможуть між собою гармонійно поєднатися і лише зроблять простір захаращеним. На середню спальню вистачить від 5 до 7 декоративних елементів, бажано в одному стилі та з однієї кольорової палітри. Більша кількість деталей, в тому числі дрібних, здешевить загальний вигляд спальні та візуально «з’їсть» простір.